Iwona Wierzbicka

Iwona Wierzbicka

iwona-wierzbicka
Wykwalifikowany dietetyk kliniczny i trener personalny z bogatą wiedzą i doświadczeniem zawodowym.

Od ponad 13 lat związana jest ze światem fitnessu. Posiada uprawnienia państwowe o specjalizacji fitness oraz kulturystyka oraz najwyższe licencje międzynarodowe IFAA. Z wyróżnieniem zakończyła edukację w PWSZ Nysa, uzyskując dyplom dietetyka klinicznego. Dodatkowo z wykształcenia jest ekonomistą i menedżerem sportu, ukończyła również studia o profilu psychologicznym.

Swoje doświadczenie i kwalifikacje zdobywała podczas jedenastoletniej współpracy z fitness clubem Dynamika oraz podczas licznych szkoleń, kursów i konferencji, a także w poradniach i oddziałach szpitalnych: ginekologiczno-położniczym, diabetologicznym, gastrologicznym, bariatrycznym, pediatrycznym. Jest szkoleniowcem międzynarodowej firmy Indoor Cycling Group, gdzie szkoli przyszłych polskich i czeskich instruktorów indoor cycling (rowery stacjonarne) oraz pomysłodawcą i autorką szkolenia – workshopu dedykowanego dla instruktorów fitness, pt. „Dieta i indoor cycling w walce ze zbędnymi kilogramami”. Ponadto jest licencjonowanym opiekunem programu metabolic balance® oraz certyfikowanym instruktorem Nordic Walking.
Należy m.in. do Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej, Polskiego Towarzystwa Wspierania Osób z Nieswoistymi Zapaleniami Jelita „J-elita”, Polskiego Towarzystwa Promocji Zdrowego Życia i Żywności oraz Polskiego Towarzystwa Dietetyki.

Specjalizuje się w diabetologii, alergologii, zdrowiu publicznym, immunologii klinicznej, kardiologii, pediatrii, gastroenterologii oraz onkologii klinicznej. Leczy m.in. takie choroby jak: cukrzyca typ II, otyłość, celiakia, zaburzenia hormonalne, choroba Hashimoto, osteoporoza, choroby skóry, zespół metaboliczny. Posiada bogatą wiedzę na temat diety dla sportowców oraz dla kobiet w ciąży i matek karmiących.

Na co dzień zajmuje się przypadkami wobec których często konwencjonalna medycyna jest bezsilna, widząc dla nich jedynie drogę farmakologiczną. Pokazuje pacjentom jak bez pomocy leków, na podstawie odpowiednio ułożonej diety i ćwiczeń można poprawić jakość swojego życia. Jest prekursorką i propagatorem diety PALEO w Polsce. Jako dietetyk jest zwolennikiem trzech zasad: jedzenie powinno być przyjemnością, jesteś tym co jesz oraz słów Hipokratesa: „wszystkie choroby przychodzą do człowieka przez usta z pożywieniem”.

Z pasją uprawia różnorodne sporty: rower górski, nurkowanie, chodzenie po górach, nordic walking, narty, snowboard, łyżwy, rolki i windsurfing.

Prowadzi poradnię dietetyczną Ajwen.

Przeczytaj artykuły, w których wypowiada się Iwona Wierzbicka.